„Barometr Zawodów” 24 WRZEŚNIA

Dziś w Jaworznickim Laboratorium Biznesu odbyła się 11 edycja badania „Barometr Zawodów”.

Podczas spotkania eksperci analizowali, które zawody w 2026 roku będą deficytowe, nadwyżkowe lub zrównoważone.
Prognozy te ułatwią osobom tworzącym lub wchodzącym na rynek pracy podjąć trafne decyzje:

* przy planowaniu kariery zawodowej (wskazują w jakich zawodach warto się dokształcać, gdyż są najlepsze perspektywy na pracę),
* przy poszukiwaniu pracy w zawodzie (wskazują jak wygląda sytuacja w poszczególnych powiatach - gdzie może być łatwiej o pracę),
* przy analizowaniu rynku pracy (wskazują trendy w zakresie popytu i podaży pracy).

Moderację panelu prowadziła Pani Monika Kowalczyk-Gnyp z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

W badaniu uczestniczyli przedstawiciele:
* Urząd Statystyczny w Katowicach;
* Urzędu Miejskiego w Jaworznie Miasto Jaworzno;
* Jaworznicka Izba Gospodarcza;
* Międzyzakładowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jaworznie .

 Wyniki prognozy na 2026 rok opublikujemy na naszych kanałach!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za merytoryczne dyskusje i cenny wkład w dzisiejsze spotkanie.

550168246_1104055488599488_987140581756954606_n-min
552182353_1104055465266157_5505857155661994013_n-min
552688287_1104055448599492_7993411050942841631_n-min
552771954_1104055545266149_8989808123177927044_n-min